25.05.2020

Як робити живі фотографії?

Психологія зйомки. Синхронізуй форму та зміст.

Зараз буде дуже тяжко і незрозуміло. Про те, як робити по-справжньому живі фотки.

Друзі, це останній рівень і вивчати його можна до нескінченності: адже світло, композиція, обробка – зрозуміло, її можна завчити, побачити, надивитися, довести до автоматизму. А тут люди, тут треба відчути. 

Я за 5 секунд зможу визначити за фотографіями, чи спілкувався фотограф із парою на зйомці, чи ні. І коли бачу кам’яні обличчя, стає погано. Давайте покінчимо з цим.

Хотів би вам дати пару порад сьогодні.

Спілкуйся. Тіла – форми. Особи – зміст. Ви повинні засинхронізувати ці дві складові, щоб фото виглядали справжніми. Як? — не припиняти спілкування з парою під час зйомки. Вивчіть молодят максимально ДО фотосесії, так вам буде легше розкріпачити їх. Якщо ти кажеш їм зараз, приміром, знімаємо спокійний портрет — знижуй тон голосу, говори м’якше та розслабленіше. Розкажи про те, яку пам’ять на віки ви створюєте в цей момент, і під час цього я фоткаю справжню емоцію, яка йде на ТВОЄ спілкування, а не на фотик. Пара відчує момент і вийде жвавість.

Якщо ти пропонуєш парі пробігтися – починай жартувати, вони не повинні робити це з кам’яним обличчям. Хоча відео – не фото, кам’яні обличчя чудово видно (якщо пара біжить, сміється, зупиняється, запихається, паморочиться – виглядає природно). І так далі.

Дистанція. Завжди зберігаємо мінімальну дистанцію пари. Чи бачились колись фотки такі фотки: начебто й гарно, ніби й міміка гарна, але щось не те? Справа у дистанції. Вона велика. Будь то поцілунок, обіймання, спільний портрет. Чим ближче – тим природніше. (Тільки не потрібно втискатися – просто нехай торкаються).

Репортажний підхід Що це? Задавай вектор події, якщо знімаєш постановки.

На початку фотосесії поясни парі, що зараз відбуватиметься. Що, наприклад, ти знімаєш міні серіями на кожній локації, і вибереш 1-2 найкращі кадри за підсумком цих мінісерій. Що на кожній міні локації ти будеш задавати певне завдання, і під час виконання його парою, фоткати процес.

Припустимо, ти знімаєш динаміку на березі річки, біжиш за парою, жартуєш, клацаєш кадрів із цієї «міні пробіжки» штук так 150 і потім вибереш 1-2 з них найкращих. і так з кожним наступним “вектором”. Скільки їх буде, залежить від тебе — звідси виходить фотосесія на 100 «живих» фотографій.

Так, хлопці, це нелегко.

Так, дуже заморочено і ресурс затвора фотіка так все швидше і швидше прагне до лавки запасних.

Так, так довше сидіти за компом. Але ви повинні бути найкращими у своїй справі, віддати молодятам усі сили, які у вас є.
Тільки так ви отримаєте віддачу.

RECENT POSTS